LIGA ŠAMPIONA

REAL MADRID – LAJPCIG 1:1 Kraljevići se provukli do četvrtfinala

Teže od očekivanog Real Madrid plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona. Kraljevski klub remizirao je kod kuće sa Lajpcigom 1:1, ali je zahvaljujući minimalnoj pobjedi u Njemačkoj uspio da prođe u narednu fazu.

Tipično njemački Lajpcig je otvoreno krenuo na gol protivnika ne bi li što prije anulirao prednost Madriđana iz prvog meča.

Luis Openda bio je najopasniji po gol Reala, u situaciji u 13. minutu bio je sebičan te je izabrao udarac koji je bio poprilično loš, umjesto da doda loptu Daniju Olmu koji je stajao usamljen na desnoj strani.

Belgijanac je mogao do gola i par minuta kasnije kada je bio prebrz za defanzivu Reala, šutirao sa desne strane ali je lopta prošla tik uz dalju stativu.

Real je tek na momente, solo prodorima Vinisijusa Žuniora ličio na tim, a Openda je do kraja poluvremena uspio još jednom da zaprijeti, ali ne i da savlada Andrija Lunjina.

Međutim, sve to bilo je dovoljno da Kraljevići na odmor budu ispraćeni salvom zvižduka na svom Santiago Bernabeuu.

Osvježio je tim u nastavku Karlo Anćeloti tako što je umjesto Eduarda Kamavinge u igru ušao Rodrigo i odmah se osjetila “svježa krv”.

Rodrigo i Džud Belingem povukli su Kraljeviće u napad, ali defanzivna linija Lajpciga bila je besprekorna i sjajno obavljala svoje zadatke.

Ipak, Real ne bi bio Real kada im ne bi bio dovoljna jedna protivnička greška. Igrao se 65. minut kada su igrači Lajpciga izgubili loptu, a Madriđani krenuli u kontru. Džud Belingem je u istoj spojio Vinisijusa sa golom, a ovaj pogodio mrežu za 1:0.

Po uzoru na prethodne slične događaje kad se Real mučio pa dolazio do pobjede djelovalo je da će i večeras Blankosi uraditi isto, ali Njemci su imali drugačiji plan.

Svega tri minuta nakon gola Brazilca, na drugoj strani Bikovi postižu pogodak kada je nakon centaršuta Davida Rauma loptu glavom iza Lunjina smjestio Vili Orban.

Taktički su pravili izmjene i jedan i drugi trener, dok se na terenu vodila žustra bitka, pogotovo između Vinisijusa i Orbana kada je Brazilac odgurnuo Mađara i zaradio žuti karton.

Lajpcig je zaprijetio još jednom upravo preko Mađara, nakon kornera ali je ipak bio neprecizan. Sa druge strane Rodrio je imao izglednu priliku ali je šutirao direktno u Pitera Gulačija.

Posljednju priliku za Lajpcig da dođe do željenih produžetaka imao je u nadoknadi vremena Olmo koji je atraktivno pokušao da lobuje golmana Reala, ali je lopta udarila u prečku i napustila igralište.

Oklijevao je čuvar mreže domaćina sa izvođenjem lopte, a nakon toga nije bilo vremena za još neku prijetnju Njemaca, pa su se Madriđani uz dosta muka provukli do četvrtfinala.

Real Madrid – RB Lajpcig 1:1 (ukupno 2:1)