LA LIGA / 35. KOLO

Real pečatirao titulu i poslao Granadu u Segundu

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su u gostima Granadu sa 4:0, u meču 36. kola španske La lige i tako potvrdili dominaciju u prvenstvu, a ujedno i kupili kartu za niži rang današnjem rivalu.

Sa “šarenim” sastavom je Karlo Anćeloti napao Granadu, a oni su očigledno odlučili da iskoriste svoje minute. U prvom poluvremenu Fran Garsija i mlađani Arda Guler upisali su se u strijelce i već tada je bilo jasno da će Kraljevići osvojiti tri laka boda.

U nastavku dvostruki strijelac bio je Brahim Dijaz u 48. i 59. minutu, i tako omogućio da se do kraja meča poigravaju sa rivalom.

Ovo je već 22. utakmica kako Madriđani ne znaju za poraz, dok je Granada uz Almeriju definitvno prežaljena i seli se u Segundu.