PRIMERA / 1. KOLO

Real se poklizao na Majorci

Real Madrid je osvojio samo bod na gostovanju Majorci, na otvaranju Primere.

Kraljevski klub je prije samo četiri dana osvojio Superkup Evrope, ali se poklizao odmah na otvaranju prvenstva. Prvi put aktuelni šampioni nisu slavili na otvaranju sezone od kako je Karlo Anćeloti šef struke.

Sve je krenulo kako treba po Real, pošto je Rodrigo lijepim udarcem krunisao sjajnu timsku akciju. Malo ko je mogao da pretpostavi da će to biti sve od Reala, već u 13. minutu. Do poluvremena su pokušali Antonio Rudiger i Kilijan Mbape, koji nije pretjerano blistao večeras, ali, mreže se nisu tresle.

Majorka je početkom drugog dijela uspjela da izjednači. Snažni napadač Vedat Murići je glavom zatresao mrežu Tiba Kurtoe, za ispostaviće se, konačnih 1:1 u 53. minutu.

Domaći su defanzivno bili na nivou i nisu dozvolili Realu da demonstrira napadački potencijal kao sa video igrica, a uz to, imali su i nekoliko šansi preko Antonija Sančeza da šokiraju aktuelnog šampiona Španije i Evrope. Ipak, izvjesno da neće žaliti ni zbog osvojenog boda.

Uz to, Real je i završio meč sa deset igrača. Ferland Mendi dobio je direktan crveni karton zbog oštrog klizećeg starta, pa će morati na kratku pauzu u mečevima La Lige.