LIGA ŠAMPIONA / OSMINA FINALA

REAL SOSIJEDAD – PSŽ 1:2 Mbapeu se još igra za Parižane

Mbape slavi gol u Baskiji, FOTO: pressinphoto/SIPA USA/Pixsell

Iako na momente izgleda da se Kilijan Mbape zasitio igranja fudbala u PSŽ-u, te da jedva čeka transfer u Real Madrid, večeras je na San Sebastijanu dokazao da i dalje uživa u dresu francuskog šampiona.

Nakon 2:0 u Parizu, Sveci su na Anoeti savladali 2:1 domaćina, a nezaustaviljvi Francuz postigao je oba gola – ukupno 46 u Ligi šampiona!

Već u 10. minutu je francuski superstar najavio da mu se igra fudbal na Anoeti. Mbape je u kaznenom prostoru supersoničnom brzinom pregazio iskusni beka Hamarija Traore, ubacio loptu u srce peterca gdje je vrijebao Bradli Barkola koji je kratko ispružio stopalo, a lopta je potom pogodila dobro postavljenog golmana Aleksa Remira.

Pet minuta kasnije nije bilo spasa za Baskijce, jer je Mbape drugi put primio loptu u zoni od koje strahuje svaki njegov rival, suočio se sa Igorom Zubieldom, pomjerio mu dva-tri pršljena u kičmenon stubu u hirurški preciznim udarcem poslao pogodio malu mrežu nemoćnog domaćina. Lopta se zakoprcala i otkinula “zub” koji drži mrežu sa unatrašnje strane.

“Mbape je nevjerovatno brz na lopti. Sve oko pogotka je bilo kvalitetno. Završnica nije najteža, ali je čistoća tog udarca bila savršena. Tempo, ekspolzija moći – sve je urađeno tako savršeno”, komenitarisao je pogodak Francuza na poluvremenu Majkl Oven, osvajač Zlatne lopte 2001. godine.

Mbape je i u 29. minutu imao dovoljno slobodnog prostora da zaprijeti, šutirao, ali je ovoga puta Remiro imao loptu na ruci i odbio ju je u korner.

Nije Real Sosijedad bio toliko pasivan, ali dobro postavljenu odbranu Parižana nije uspio da probije kvalitetnim završnim pasom, pa je najbolju šansu za domaćina u finišu poluvremena kreireao Takefuša Kubo – Japanac se sam izborio za udarac, šutirao snažno – pola metra pored gola.

U nastavku je, možda i najbolji fudbaler planete u ovom trenutku, stavio tačku na meč ako se uopšte iko pitao da li će PSŽ-u biti dovoljno 3:0. Neko će reći hrabro, neko da je odbrana Real Sosijedad naivno podigla posljednju liniju tima na čak 50 metara, a to je za Mbapea poslastica. Lansirao ga je u 56. minutu Li Kang-In, francuski ofnzivaac biva prebrz za Zubieldu, šmekerski završava akciju i šalje loptu u prvi ugao – nedostižnih 0:2.

Časno se od Lige šampiona oprostio Real Sosijedad kada je konačnih 2:1 postavio Mikel Merino.

Parižani su rutinski među osam najboljih u Ligi šampiona, a sa ovako raspoloženim Mbapeom uvijek predstavljaju minu!