Realovi tinejdžeri presudili Napoliju, Benfika ispustila tri gola viška

Odličan meč gledali smo u Madridu gdje je Real sa 4:2 bio bolji od Napolija. Iako rezultat govori tako, daleko od toga da je ovo bio lak posao za kraljevski klub.

Već u devetom minutu šampion Italije je poveo. Kviča Kvarachelija je ubacio loptu, odlično je utrčao Đovani di Lorenco centrirao, a na pravom mjestu je bio Đovani Simeone.

Međutim, nije dugo trajalo slavlje Napolija. Samo minut-dva kasnije stiže poravnanje. Frenk ZamboAngisa je bio neoprezan na sredini terena, a loptu mu je oduzeo Brahim Dijaz. Bivši igrač Milana, proslijedio je loptu Rodrigu koji je se namjestio na desnu nogu i savršeno pogodio.

Samo 11 minuta kasnije Real je preokrenuo. David Alaba je veoma dobro centrirao, a Džud Belingem se odlično ubacio i glavom pogodio dalji ugao Aleksa Mereta.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima. Dva minuta po početku drugog poluvremena Napolitanci se vraćaju u igru. Strijelac je bio tragičar kod prvog gola Reala, Frenk Zambo-Angisa. Kameruncu se vratila lopta poslije centaršuta, a on je iskosa sa nekih 13-14 metara pogodio mrežu Madriđana.

Kada se činilo da promjena više neće biti, 19-godišnji Nikolas Paz je mislio drugačije. Okrenuo se mladi Argentinac šutirao sa više od 20 metara, a veliki kiks napravio je i golman Aleks Meret kojem je lopta prošla kroz ruke.

Konačnih 4:2 postavio je Hoselu na asistenciju Belingema u četvrtom minutu nadoknade.

Uzbudljivo je bilo i u Lisabonu gdje je Benfika prosula vođstvo od 3:0 na poluvremenu protiv Intera. Odigrali su Orlovi najbolje poluvrijeme u ovosezonskom izdanju Lige šampiona. Raspoložen za igru protiv bivšeg kluba bio je Žoao Mario koji je u rasponu od petog do 34. minuta postigao het-trik.

Činilo se da Nerazurima nema povratka poslije prvih 45 minuta igre, ali su momci Simonea Inzagija pokazali fenomenalan karakter. Preko Marka Arnautovića i Davidea Fratezija smanjili su na 3:2 već do 58. minuta, a potpuno poravnanje sa bijele tačke u 72. minutu donio je Aleksis Sančez.

Nemilosrdni prema Lansu bili su fudbaleri Arsenala koji su nadigrali francuski klub sa 6:0 na Emirejtsu. Popularna “petarda” pukla je već do poluvremena. Strijelci su redom bili Haverc, Gabrijel Žezus, Saka, Martineli i Odegard.

Pobjedu je u drugom poluvremenu začinio Žoržinjo golom sa bijele tačke.

SEMAFORGrupa A Galatasaraj – Mančester junajted 3:3Ziješ 29, 62, Akturkoglu 70 – Garnaćo 11, Bruno Fernandeš 18, MekTominej 55Bajern – Kopenhagen 0:0