LA LIGA / 21. KOLO

Realu potrebno 12 minuta nadoknade da savlada fenjeraša

U veoma uzbudljivom meču 21. kola La Lige  Real Madrid pobijedio Almeriju 3:2 i to pogotkom u 100. minutu meča.

Veliki kiks visio je nad Madriđanima, kojim bi bila pružena prilika Đironi da se odvoji na vrhu tabele na tri boda. Ipak, Real je još jednom pokazao da poseduje šampionski karakter.

Gosti su poveli već u prvom napadu, a strijelac je bio Lardži Ramazani, da bi u finišu prvog poluvremena Edgar Gonzales povećao na 2:0 za potpuni šok u Madridu.

Drugo poluvrijeme Real je morao da krene ofanzivno, a prednost gostiju smanjio je Džud Belingem sa bijele tačke.

Šest minuta nakon toga Almerija postiže novi pogodak, ali je intervencijom VAR-a zbog ranijeg prekšaja poništen. Par minuta kasnije Real je preko Vinisijusa Žuniora došao do izjednačenja.

Real je uz diskutabilne odluke sudija došao do željenih 3:2. I to u devetom minutu nadoknade. Belingem je šutirao, golman Almerije odbranio, ali je na odbijenu loptu naletio Dani Karvahal i donio veliku radost domaćima.

Zanimljivu izjavu nakon dramatičnog meča dao je fudbaler Almerije Mark Pubil.

Mislim da je neko odlučio da mi danas ne smije da pobijedimo na ovom stadionu, to se desilo, i nemam šta više da dodam“, rekao je izrevoltirani Pubil.