Redsi znaju kako treba sa Arsenalom na Emirejtsu

Autogol Kiviora (Foto: Andrew Matthews/PRESS ASSOCIATION/PIXSELL)

Liverpul zna kako treba sa Arsenalom na Emirejtsu. Redsi su slavili u četiri od prethodnih pet duela sa Ganersima u sjevernom Londonu sa gol razlikom 11:3, poslednji put večeras u 3. kolu FA kupa sa 2:0 (0:0).

Tobdžije su većim dijelom susreta bile bolji rival. Martin Odegard je pogodio prečku, ali su na drugoj strani okvir gola tresli Trent Aleksander-Arnold i Diogo Žota, a onda je Jakub Kivior zatresao svoju mrežu.

Igrao se 80. minut kada je Aleksander-Arnold izveo slobodan udarac sa lijeve strane, takozvani skraćeni korner, poljski štoper bio najviši u skoku, ali je na svoju i žalost navijača Arsenala potiljkom glave pogodio svoju mrežu.

Tačku je stavio Luis Dijaz koji je u petom minutu sudijske nadoknade vremena istrčao kontru i nakon asistencije Žote, sa 12 metara pogodio rašlje.

Za Arsenal nije igrao povrijeđeni Gabrijel Žesus, dok Jirgen Klop nije mogao da računa na Mohameda Salaha i Vatarua Enda koje čekaju reprezenativne obaveze.

Tobdžije su vezale treći poraz, a slavile su u samo jednom od poslednjih sedam mečeva, što je najgori učinak u sedam utakmica od kada je na klupi Mikel Arteta.

Arsenal je takođe prvi put od 2009. godine izgubio dvije vezane utakmice na svom stadionu sa dva ili više golova razlike.

Mančester siti je “petardom” častio Hadersfild (5:0).

Od kada je Pep Gvardiola došao na klupu Građana, ubilježili su 49 pobjeda sa pet i više golova razlike, više od bilo kog engleskog kluba. U tom periodu Liverpul je 19 puta slavio sa pet i više golova razlike, Totenhem 15, Arsenal 13 puta, što govori od dominaciji Nebeskoplavih.

Strijelci za Siti su bili Fil Foden u 33. i 65, Hulijan Alvarez u 37, Oskar Bob u 58. i Žeremi Doku u 74. minutu.

Foden je postigao svoj 70. gol za Građane, a ujedno je postao jedini fudbaler koji je tresao mrežu u poslednjih šest izdanja FA kupa.

U sastav Sitija se vratio Kevin de Brujne. Belgijanac je u igru ušao u 57. minutu i uspio da upiše asistenciju po čemu je prvi u Ligama petice ako se računaju prethodne dvije sezone. De Brujne je u tom period upisao 30 dodavanja za gol. Prate ga Mohamed Salah iz Liverpula sa 24, Vinisijus Žunior iz Reala i Saka iz Arsenala sa 22, te Antoan Grizman iz Atletiko Madrida sa 21. asistencijom.

Plasman u četvrto kolo danas su obezbijedili i Lids, Reksam i Vest Bromvič Albion.

Lids je u gostima pobijedio Piterboro sa 3:0, golovima Itana Ampadua u 34. i 90. i Patrika Bemforda u 47. minutu.

Reksam je u gostima savladao Šruzberi sa 1:0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Tomas O’Konor u 72. minutu.

VBA je kao domaćin bio ubjedljiv protiv Alderšota 4:1.

Strijelci za crno-bijele iz Birmingema bili su Nataniel Čaloba u 7, Džovan Malkolm u 15, Deril Dajk u 27. i Tom Felovs u 88. minutu.

Gol za Alderšot postigao je Loren Tolaj u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Nove mečeve će igrati Luton – Bolton 0:0, Notingem Forest – Blekpul 2:2 i Vest Hem -Bristol siti 1:1.