PRIJATELJSKI MEČ

Remi Crnogoraca i Bugara u drugoj utakmici

Mlađe kadetske reprezentacije Crne Gore i Bugarske odigrale su neriješeno u drugom prijateljskom meču – 2:2.

Duel se igrao na Gradskom stadionu u Beranama, a Sokolići su poveli pogotkom Marka Đokaja iz jedanaesterca u 18. minutu, nakon što je Nikola Vukoje oboren u kaznenom prostoru gostiju.

Izjednačio je Bojan Rusinov u 42. minutu, koji je iskoristio nesporazum domaćih igrača. Novo vođstvo Crnoj Gori donio je Vuk Jovović, na asistenciju Đokaja, u 57. minutu.

Konačan rezultat postavio je Petar Blagojev desetak minuta prije kraja regularnog toka utakmice.

Selektor Crne Gore Minja Ljumović smatra da je šteta što i ovaj meč njegovi izabranici nisu riješili u svoju korist.

Kao i u prethodnom periodu, nekako uvijek imamo problem kod odigravanja drugog meča. Imali smo mnogo pehova, rovitih igrača, kao i prinudnih izmjena. I danas smo imali sve u svojim nogama, poveli sredinom prvog poluvremerena, ali nismo uspjeli da zadržimo vođstvo do odlaska na odmor. U drugom dijelu ponovo smo stekli  rezultatsku prednost, ali nismo uspjeli da privedemo utakmicu kraju kako smo željeli. Primili smo gol iz naše greške i tako uveli utakmicu u neizvjesnost. Šteta što nismo i ovaj meč riješili u našu korist, jer smo imali veliki broj prilika za postizanje gola, kao i brojčanu prednost na terenu. Na kraju, istakao bih da smo u ovom dvomeču u ekipi imali četiri igrača rođena 2010. godine, što pokazuje da i u mlađim godištima imamo talentovane fudbalere“, kazao je selektor Ljumović.