La Liga 23. kolo

Remi je pravedan ishod, Saviću poništen pogodak

Treći put u mjesec dana sastali su se Real Madrid i Atletiko. Po jednu pobjedu ostvarili su oba tima, pa je treći duel došao kao završnica mini-turnira između dva najveća kluba iz Madrida.

Ovoga puta u 23. kolu La Lige Real nije bilo pobjednika, meč završen rezultatom 1:1.

Utakmica je krenula kako treba, otvoreno i sa dosta prilika, a Atletiko je imao najbolju na startu meča kada je Antoan Grizman uposlio Alvara Moratu koji je lukavo šutirao, ali je njegov udarac odbranio Andrij Lunjin.

Real je preuzeo kontrolu nakon prvih 15 minuta, a to im se isplatilo kada je Lukas Vaskez iskoristio smušenost defanzive Jorgandžija, poslao loptu u gužvu, a ona se srećno odbila do Diaza koji se sjajno snašao u petercu i rutinski savladao Jana Oblaka.

Nastavak meča donio je uzbuđenja, a poprilično ih je bilo pred golom domaćina, kada su prijetili Morata, Saul Nigez i drugovi. Zahvaljujući reprezentativcu Crne Gore Stefanu Saviću Atletiko je postigao i pogodak za izjednačenje nakon sjajnog udarca glave ali je gol Mojkovčanina poništen jer je Saul bio u ofsajdu.

Djelovalo je nakon toga da su Merengesi bliži pobjedi, ali pitao se nešto i gostujući sastav koji se nije predavao. Igrao se treći minut nadoknade vremena kada je Savić poslao loptu u šesnaesterac, Memfis Depaj sproveo do Markosa Ljorentea a ovaj savladao Lunjina za delirijum i podjelu bodova.

Može se reći da ovakav ishod najviše odgovara Đironi koja zaostaje samo dva boda za Realom nakon 23 odigrane utakmice.