Remi Lajpciga i Bajerna obradovao Farmaceute

Bajer Leverkuzen je ostao na čelu Bundeslige, pošto su Lajpcig i Bajern remizirali 2:2, u derbiju šestog kola.

Već nakon 26 minuta šampion se nalazio na rogovima Bikova.

Luis Openda je u 20. minutu pogodio mrežu Ulriha i tako postao prvi fudbaler Lajpciga koji je pogađao mrežu na prva tri meča u Bundesligi.

Isti igrač je šest minuta kasnije bio u ulozi asistenta, a egzekutor Lukeba za veliku radost domaćih navijača.

Povratak Bajerna najavio je Hari Kejn u 57. minutu, kada je realizovao penal, da bi Sane u 70. izjednačio i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Kejn je inače postigao osam golova u prvih šest mečeva u Bundesligi, čime je izjednačio podvig Paka Alkasera i Gerta Dorfela. Rekorder po broju postignutih golova u prvih šest utakmica u najvišem rangu njemačkog fudbala je Erling Haland. Norvežanin je u dresu Borusije Dortmund postigao devet golova u uvodnih šest nastupa.