Remi na DG Areni: Sutjeska osigurala finale Kupa

Posle velike drame i penal serije koju su nam priredili fudbaleri Arsenala i Iskre u drugom današnjem revanš meču polufinala Kupa Crne Gore između Dečića i Sutjeske nije bilo previše neizvjesnosti.

Meč na DG Areni završen je bez pobjednika (1:1) što znači da su fudbaleri Sutjeske ukupnim rezultatom 4:1 osigurali plasman u finale ovosezonskog izdanja Kupa, te prekinuli niz Dečića koji je u poslednje dvije sezone igrao finale ovog takmičenja.

Tok same utakmice odredio je crveni karton koji je dobio Pjeter Ljuljđuraj u 29. minutu. Odlično je loptu u prostor poslao Erakovića, a kao poslednji igrač odbrane Ljuljđuraj ruši Živkovića. Sudija Miloš Savović nije imao dilemu.

Vrlo brzo su Nikšićani iskoristili brojčanu prednost. Igrao se 31. minut kada je Vuk Striković primio loptu u kaznenom prostoru Dečića šutirao oštro iskosa i pogodio malu mrežu golmana Markovića.

Drugo poluvrijeme je odlično počelo za Tuzane. Klizanje Krstovića u 51. minutu iskoristio je Šarkić koji je oduzeo loptu i poslao sjajan pas kroz odbranu Sutjeske ka Drašku Božoviću.

Mogao je aktuelni šampion Crne Gore vrlo brzo do novog vođstva. Konrad je izašao sam pred golmana Markovića, ali je čuvar mreže Dečića odlično intervenisao i spriječio novi gol Sutjeske.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, a Nikšićani su obezbijedili plasman u finale Kupa Crne Gore gdje ih čeka ekipa Arsenala.