Remi po blatu

Ćetković, uz Jeknića, najzaslužniji za gol Mornara (Foto: FSCG)

Fudbaleri Jedinstva i Mornara podijelili su bodove 1:1 (0:1) u meču 16. kola Prve crnogorske lige po blatnjavom terenu Gradskog stadiona u Bijelom Polju.

Barani su vezali peti meč bez poraza u gostima. Na sjeveru su prvi pustili krv u finišu prvog poluvremena.

Defanzivac domaćih Igor Bašić je dugo tražio rješenje na lijevoj strani i onda je odabrao najgore moguće. Odlučio je da pošalje paralelu koju je presjekao brzonogi Marko Ćetković, stuštio se iskusni ofanzivac praktično sa centra u šesnaesterac Bjelopoljaca gdje ga je oborio Srđan Šćepanović.

Internacionalni sudija Nikola Dabanović je odmah pokazao na bijelu tačku.

Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Vojin Jeknić, koji je poslao Gorana Akovića u lijevu, a loptu u njegovu desnu stranu.

Izabranici Vuka Bogavca su do gola vrijednog boda došli u 76. minutu. Nakon kornera u gužvi na prvoj stativi se najbolje snašao rezervista Aldin Mušović i uz pomoć jednog defanzivca Barana, koga je zakačila lopta na putu ka golu, pogodio za konačnih 1:1.