1. CFL / 22. KOLO

Remi u Petrovcu, mirno more u Baru

Petrovac i Rudar remizirali su (1:1) na stadionu Mitar Mićo Goliš u okviru 25. kola Prve crnogorske fudbalske lige.

Navikli smo da nikome nije lako sa Petrovčanima, a podatak da je ovo 12. remi primorskog kluba u sezoni dovoljno govori kako tvrdo igraju, a nerijetk ose dešava da u posljednjih deset minuta dolaze do bodova.

Ovoga puta dobro su otvorili meč protiv tima koji je na dnu tabele ali je šokirao šampiona Budućnost u prethodnom kolu pobijedivši ih 3:0.

Ofanziva se isplatila domaćinu u 44. minutu kada je nakon centaršuta odlično glavom reagovao nekada veliki talenat crnogorskog fudbala Nikola Zvrko i smjestio loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme Pljevljaci su igrali bolje, imali i dva šuta u okvir gola i strpljivo vrebali svoje prilike. Igrao se 72. minut kada je izveden korner sa lijeve strane, da bi zatim lopta bila izbijena, ali je na nju naletio Aleksa Golubović i postigao vrlo vjerovatno gol kola.

Do kraja meča i jedni i drugi djelovali su kao da su zadovoljni remijem, pa nakon što su oba tima po jednom slavila u prvom dijelu sezone, sada je na red došla i podjela bodova.

Nakon 25. utakmica Petrovac ostaje šesti sa 27 bodova, dok Rudar zauzima nezavidnu devetu poziciju sa 19.

BEZ GOLOVA U BARU

Mornar igra sjajno u posljednja dva kola i prigrabili su poziciju broj tri, pa samopouzdanja u Baru nije manjkalo. Dosta bolji rival bio je Mornar od Arsenala, uputio čak deset šuteva u okvir gola, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Meč je na kraju završen nepopularnom “nulom”, a zanimljivo je da i na prethodnom duelu takođe bio remi, ipak tada su dva tima pružila znatno bolju partiju jer je u Tivtu bilo 2:2.

Mornar ostaje treći na tabeli sa 34 boda, dok će Tivćani ostati na sedmom mjestu sa 26 bodova.

Mladost Lob.bet – Dečić 0:3