1. CFL / 5. KOLO

Remi u primorskom derbiju

Detalj sa prošlosezonskog okršaja Arsenala i Petrovca. (Foto: FSCG)

Arsenal i Petrovac odigrali su 1:1 u uvodnom meču petog kola 1. CFL. Zanimljiv meč, dosta šansi, na kraju, objektivan rezultat.

Primorski derbi je otvoren brzim golom domaćih. Abdulsamed Abdulahi je dobio fantastičnu dugu loptu od Alekse Ćetkovića i lijepo matirao golmana Petrovca Marka Kordića. Za Abdulahija je to pogodak na drugoj uzastopnoj utakmici, nakon što je bio strijelac protiv Sutjeske u Nikšiću.

Petrovčani su prvi put zaprijetili preko Marka Šimuna u 10.minutu, ali nedovoljno dobro za Bojana Zogovića na golu Arsenala. Nedugo zatim Nikola Zvrko je snažno šutirao, ali je Ćetko Manojlović glavom prebacio loptu u korner.  Novu poupriliku imao je Petrovac, Žarko Popović se našao u šansi, izblokirao je sveprisutni Manojlović.

Arsenal je potom pokušao preko raspoloženog Abdulahija, ali je njegov udarac završio tik iznad prečke. Nova sjajna šansa za goste preko Nikole Zvrka u 37.minutu. Istrčao je jedan na jedan sa golmanom Arsenala, ali je dao sebi prejak for, time i priliku Zogoviću da interveniše. Kod domaćih je ponovo pokušao Abdulahi, ali nije dobro zahvatio dobar centaršut Periše Pešukića.

Gosti su period dobre igre uspjeli da krunišu u 43. minutu. Rodrigo Faust je glavom lijepo spustio loptu za Marka Šimuna, koji je uspio da matira golmana Arsenala.

U drugom poluvremenu prvu priliku imao je Arsenal, a akteri su bili kao kod pogotka Tivćana. Ćetković je proigrao Abdulahija, a on dobro šutirao, ali, preko prečke. Novu šansu imao je Arsenal, Damjan Mugoša je proigrao Perišu Pešukića, on pronašao Bizmarka Apiju, ali je Aleksandar Kapisoda u posljednjem trenutku intervenisao i spriječio siguran gol domaćih.

Šimun je sa dvadeset metara šutirao preko prečke, a uzvratio je kod domaćih najbolji pojedinac Abdulahi. Petrovac je imao sjajnu šansu, Dijego Kastaneda je snažno pokušao, ali pravo u Zogovića, koji odbija loptu do Dejana Boljevića, ali slab šut.

Arsenal je bio najbliži novoj prednosti i to slučajno. Abdulahi je htio da centrira, lopta mu je prešla preko noge i pogodio je prečku. Do kraja je Petrovac još probao preko Boljevića iz slobodnog udarca, ali je lopta završila pored stative.

Tim Radisava Dragićevića je osvojio sedmi poen iz četiri meča, dok su Petrovčani na 8 poena iz pet utakmica.

Arsenal – Petrovac 1:1