Remi Bugarske i Srbije po mjeri “sokola”

Dobre vijesti za fudbalsku reprezentaciju Crne Gore stigle su iz Razgrada, a mogle su i bolje. Bugarska je otkinula bod Srbiji 1:1 i spriječila “orlove” da odmaknu “sokolima” u grupi G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Malo je falilo da slabašni domaćini osvoje sva tri boda.

Bez povrijeđenih napadača Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića i Luke Jovića izabranici Dragana Stojkovića Piksija nisu ličili na sebe. Istina, nisu fudbaleri Srbije igrali Bog zna kako ni u Podgorici, gdje su slavili zahvaljujući individualnoj klasi upravo pomenutog Vlahovića.

Večeras nije bilo nekog individualca ekstra klase koji bi zamaskirao lošu predstavu Srbije. Momci Mladena Krstajića bili su bolji rival, već u prvom poluvremenu stvorili par šansi, prije nego što je napadač Ludogoreca, Kiril Despodov u 47. minutu sa desetak metara matirao Vanju Milinković-Savića. Bugari su kasnije pogodili i prečku.

Gosti su tek u finišu stvorili nekoliko prilika za postizanje gola. U dva narata je Dejan Joveljić šutirao iskosa iz neposredne blizine – i bio izblokiran. Đorđe Jovanović je u jednoj situaciji zakasnio sa šutem.

I kada se činilo da će Bugari napraviti totalno iznanađenje i zakomplikovati situaciju u grupi, rezervista Darko Lazović je sa desnog ćoška šesnaesterca poslao projektil u bliže rašlje i donio bod “orlovima”. Igrao se poslednji, sedmi minut sudijske nadoknade vremena na “Ludogorec areni”.

U drugom meču G grupe, Mađarska je opravdala ulogu favorita protiv Litvanije 2:0.

Goste je na Puškaš areni načeo u 32. minutu Barnabas Varga. Konačan rezultat postavio je Roland Šalai u 83. minutu.

Crna Gora je pred septembarski nastavak kvalifikacija tri boda iza lidera, Srbije i Mađarske. Računica je jasna, Radulovićevi momci ne smiju gubiti bodove protiv Litvanije i Bugarske i moraju slaviti ili u Beogradu ili u Budimpešti da bi otišli na završnicu kontinentalnog prvenstva u Njemačku.