BUDUĆNOST - BEŠIKTAŠ 1:5

Rezultat će se brzo zaboraviti, ali korisna provjera za plavo-bijele

Plavi su nedavno u Istanbulu igrali protiv turskog velikana Bešiktaša, Foto: FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Bešiktaša u prijateljskom meču u Istanbulu i to rezultatom 5:1.

Bez obzira na krajnji rezulta ovo je bitna i korisna provjera za crnogorskog šampiona s obzirom da su plavo-bijeli odigrali meč sa ozbiljnim rivalom i u ritmu na koji nisu navikli u 1. CFL čak iako je ovo bila samo prijateljska utakmica.

Poslije samo sedam minuta domaći su došli do prednosti. Muleka je centrirao, a dobro je u kaznenom prostoru Budućnosti odreagovao Žedson.

Već u 11. minutu i plavo-bijeli su po prvi put na meču zaprijetili. Petar Grbić je ubacio loptu po zemlji za Tonćija Mujana, ali je golman Crnih orlova, Ersin, presjekao ovo dodavanje.

Posljednjih 10 minuta prvog dijela bilo je jako zanimljivo. U 37. minutu veliki kiks je napravio Uroš Ignjatović. Njegov pas grudima ka golmanu Đorđiju Pavličiću presjekao je Umut Meraš i zatresao mrežu šampiona Crne Gore.

Priliku da se vrati u meč izabranici Mladena Milinkovića imali su u 41. minutu. Upravo je Ignjatović centrirao po zemlji, a Mujan je sa nešto više od pet metara bio neprecizan.

Kazna za ovaj promašaj uslijedila je samo par sekundi kasnije. Iskusni Rašid Gezal odlično je pogodio iz slobodnog udarca iskosa i tako povećao prednost Bešiktaša pred kraj prvog poluvremena na 3:0.

Prvih 15 minuta drugog poluvremena bilo je kobno za plavo-bijele. Prvo je na 4:0 povisio Vinsent Abubakar poslije slaloma kroz odbranu Budućnosti. Petarda u mreži šampiona Crne Gore eksplodirala je poslije centaršuta Antea Rebića iz slobodnog udarca na koji je najbolje reagovao Džo Vorel.

Nije to pokolebalo podgorički tim. Nastavili su da igraju, a utješni pogodak postigao je Igor Ivanović poslije asistencije Ivana Bojovića te tako postavio i konačan rezultat, 5:1.