PREMIJER LIGA/23. KOLO

Rišarlison dva puta u metu

Fudbaleri Evertona i Totenhema remizirali su 2:2 (2:1) u prvom meču 23. kola Premijer lige.

Pijevci su otvorili bravu Gudison parka već u 4. kolu kada je Destini Udogi prošao po lijevoj strani, odigrao povratni pas, a Rišarlison zatresao mrežu Džordana Pikforda.

Brazilac je tako postao prvi bivši fudbaler Evertona koji je tresao mrežu Karamela i kod kuće i u gostima u dresu novog kluba.

Domaći su izjednačili u 30. minutu, kada su se u gužvi pred golom rivala, nakon kornnera najbolje snašli Dominik Kalvert-Luin i Džek Harison. Gol je na kraju pripisan Harisonu.

U 41. minutu je povratnik nakon povrede u redovima Totenhema, Džejms Medison bio u ulozi asistenta, a Rišarlison je sa ivice šesnaesterca postigao drugi gol na meču.

Činilo se da će tim Angelosa Postekoglua odnijeti sva tri boda iz Liverpula, ali je Džread Brajtvajt nakon slobodnog udarca utrčao na drugu stativu i glavom pogodio za remi.