CRNA GORA - BJELORUSIJA 2:0

Robijeva era počela najljepše moguće

Debi Roberta Prosinečkog na klupi Crne Gore prošao je odlično. Hrabri sokoli su rezultatom 2:0 savladali Bjelorusiju u prvom od dva prijateljska meča u Antaliji. Drugi se igra protiv Sjeverne Makedonije u ponedjeljak.

Energično su meč otvorili Sokoli. Visok presing izabranika Roberta Prosinečkog otežavao je igru Bjelorusa. Prvu priliku Crna Gora je imala u 16. minutu. Poslije akcije i dodavanja Nikole Krstovića i Viktora Đukanovića lopta dolazi do Stevana Jovetića koji iz prve šutira iskosa sa nekih 15 metara, ali golman Pavel Pavličenko odbrani. U nastavku akcije Krstović nije uspio da zatrese mrežu.

To kao da je bio uvod u ono što će uslijediti samo 11 minuta kasnije – vođstvo Hrabrih sokola. Jovetić je odlično proigrao Adama Marušića koji je oštrim udarcem iskosa doveo naš tim u vođstvo.

Bjelorusi su uspjeli da zaprijete u 33. minutu i to dva puta. U samo par sekundi razmaka u situaciji “jedan na jedan” sa našim golmanom, Milanom Mijatovićem, bili su prvo Denis Laptev, pa potom Maks Ebong. Ipak, golman pančevačkog Železničara bio je koncentrisan te je “skinuo” oba zicera Bjelorusima.

U smiraj prvog poluvremena vidjeli smo najljepšu akciju na meču iz koje je naš tim poveo sa 2:0. Đukanović je po zemlji poslao loptu u šesnaesterac ka Jovetiću koji iz prve proigrava Andriju Vukčevića, a ovaj asistira Krstoviću u pet metara što je bila prava poslastica za napadača Lećea.

Prva prijetnja u drugom poluvremenu stigla je u 54. minutu i šansu su imali Bjelorusi. Kiril Pečeninj je proigrao rezervistu Vladislava Morozova koji je na sreću našeg tima bio neprecizan.

Samo šest minuta kasnije stigao je odgovor našeg tima. Krstović je centrirao, a usamljeni Adam Marušić sa nekih desetak metara iz voleja šutirao pravo u golmana Pavličenka.

Najveću priliku da smanje zaostatak Bjelorusi su imali u 73. minutu. Meldin Drešković je neoprezno startovao i napravio penal. Ebong je preuzeo odgovornost, ali je Mijatović pročitao njegovu namjeru i odbranio. Lopta se odbila pravo na nogu Sergeja Karpoviča koji je natrčao, ali je Mijatović i to odbranio, pa je naša mreža ostala netaknuta.

Crna Gora je rutinski privela meč kraju, a u posljednjem minutu Dušan Bakić je mogao da začini trijumf, ali je poslije njegovog udarca Bjeloruse spasila stativa.