VIDEO Rolerkoster emocija i drugi gol u sezoni Luke Đorđevića

Đorđević obilježio meč protiv Moskovljana, FOTO: Tass/SIPA USA/PIXSELL

Ruski biznismen Boris Rotenberg smatra se bliskim povjerenikom prvog čovjeka Rusije Vladimira Putina, oligarh koji je 2014. godine nagovorio karavan Formule 1 da dođe u Soči (trke nema od 2022, odnosno ruske invazije na Ukrajinu), prije pet godina, tačnije u julu 2018. osnovao je istoimeni klub koji leži na obali Crnog mora – Soči.

Od septembra prošle godine boje takozvanih Leoparda brani nekadašnji biser crnogorskog fudbala – Luka Đorđević. Kao čedo našeg fudbala iz Mogrena se otisnuo 2012. godine u Zenit, bio na pozajmicama u Tventeu, Sampdoriji, španskoj Ponferadini, Arsenalu iz Tule (gdje je najbolje igrao i shodno tome dao najviše golova), imao je i ugovor sa moskovskom Lokomotivom, kao i epizodu u danskom Vejleu, a sada, u 29. godini, pokušava da rehabilituje svoju karijeru u dresu Sočija, tima koji će se ove sezone grčevito boriti za opstanak u elitnom ruskom fudbalskom društvu.

U meču 14. kola Premijer lige protiv moskovskog Dinama Đorđević je obilježio meč pun uzbuđenja, golova, umalo i preokreta – bilo je 3:3. Napadač, koji je odigrao 11 mečeva u dresu crnogorske reprezentacije, u 38. minutu nije iskoristio jedanaesterac pri rezultatu 1:1. To je ohrabilo goste koji su do odlaska na odmor postigli još dva gola, imali visokih 1:3, ali Đorđević je uspio da se iskupi za neiskorišćeni penal, pa je u 62. minutu pogodio mrežu, a 120 sekundi kasnije je zamijenjen. U 73. minutu Soči je preko slovenačkog fudbalera Vanje Drkušića osvojio bitan bod u borbi za goli život.

GOL LUKE ĐORĐEVIĆA

NEISKORIŠĆEN JEDANAESTERAC

Đorđević je ove sezone pogađao i mrežu u pobjedi nad Rostovom, upisao je asistenciju u trijumfu nad Uralom i već sada izjenačio prošlosezonski učinak kada je postigao dva prvenstva gola, oba u meču protiv moskovskog CSKA-a u martu ove godine.