Rolerkoster na Parkenu i nevjerovatan preokret, Bajern nastavio brutalan niz

Vatromet golova u Ligi šampiona iako na dva meča nije bilo pogodaka. Bajern Minhen, Real Madrid, Inter i Real Sosijedad večeras su se pridružili Mančester sitiju i RB Lajpcigu u osmini finala Lige šampiona.

Definitivno “najluđi” meč večeri viđen je na Parkenu gdje je Kopenhagen savladao Mančester junajted – 4:3.

Crveni đavoli su odlično otvorili meč. Već u trećem minutu poveli su momci Erika ten Haga preko bivšeg igrača Kopenhagena, Rasmusa Hojlunda. Mladi Danac u 28. minutu bio je na pravom mjestu poslije šuta Garnaća i po drugi put smjestio loptu u mrežu. Hojlund je postao prvi igrač koji je postigao pet golova u četiri meča Lige šampiona u dresu Junajteda. Takođe sa 20 godina i 277 dana postao je i najmlađi igrač koji je postigao dva gola u Ligi šampiona na strani za Crvene đavole.

Meč je između golova Hojlunda dva puta prekidan. Prvo zbog toga što je nekome na tribinama pozlilo, a potom je i jedan navijač utrčao na teren sa zastavom Palestine.

Od tog momenta dešavanja na terenu okrenula su se naopačke. Markus Rašford je bio jako neoprezan u 42. minutu i u pokušaju da zagradi loptu nagazio je otvorenim đonom protivničkog igrača. Poslije VAR intervencije sudija Rumšas odlučio se da fudbaleru Junajteda pokaže direktan crveni karton. Ovo je tek drugi put da je Rašford “pocrvenio” u 374 nastupa u dresu Mančester junajteda.

Samo tri minuta kasnije Parken je eksplodirao. Gonsalveš je lijepo spustio loptu Eljunusiju koji pogađa i smanjuje zaostatak svog tima.

Usljed svih prekida tokom regularnih 45 minuta (dva prekida i jedna duga VAR intervencija) litvanski sudija odlučio je da produži prvi dio igre za čak 13 minuta.

Deveti minut nadoknade bio je srećan za Kopenhagen. Neoprezno je Hari Megvajer odigrao rukom u svom kaznenom prostoru, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Diogo Gonsalveš.

Ipak, bivši kapiten iskupio se u 68. minutu. Poslije njegovog pokušaja dodavanja glavom lopta je u ruku pogodila Leragera, a poslije još jedne VAR intervencije Rumšas je pokazao na bijelu tačku. Bruno Fernandeš kapitenski je preuzeo odgovornost i sigurno realizovao najstrožu kaznu.

Tu nije bio kraj uzbuđenima na Parkenu. U 83. minutu Kopenhagen se ponovo vratio u meč. Falk je asistirao, a gol Onane pogodio je Lerager te se tako iskupio za napravljen penal nešto ranije. Potpuni preokret Kopenhagena došao je četiri minuta kasnije. Roni Bardači, 17-godišnjak, “žabicom” je zatresao mrežu engleskog kluba i pokrenuo lavinu slavlja na Parkenu.

Osluškivala su se i dešavanja u Minhenu gdje se Bajern do 80. minuta mučio sa Galatasarajem, ali onda je Hari Kejn u šest minuta sa dva gola donio svom timu trijumf. Bavarci su tako produžili svoj nestvaran niz – 37 utakmica bez poraza u grupnoj fazi Lige šampiona.

Galata je do kraja uspjela samo da smanji na konačnih 2:1 preko Bakambua.