BUNDESLIGA / 23. KOLO

Rolerkoster u Dortmundu više prijao Hofenhajmu

Veliko iznenađenje u okviru 23. kola njemačke Bundeslige priredili su fudbaleri Hofenhajma. Slavili su na gostovanju Borusiji iz Dortmunda – 3:2.

Neopreznost i neozbiljnost štopera Milionera, Emrea Čana i Nika Šloterbeka, iskoristio je Ilas Bebu koji je poslije manje od dva minuta zatresao mrežu domaćina.

Nije se dugo čekalo na poravnanje. Julijan Brandt je izveo korner na prvu stativu u 21. minutu, tu je bio Marko Rojs koji je skrenuo loptu pravo na nogu Donija Malena. Na krilima ovog gola stigao je i preokret. U ulozi asistenta samo četiri minuta poslije prvog gola ponovo je bio Rojs. Iz slobodnog udarca savršeno je pogodio Šloterbeka koji je u tom momentu uspio makar malo da se iskupi za lošu reakciju kod prvog gola gostiju.

Ali, njemačka liga ne bi bila to što jeste da se nije dogodilo još nešto “ludo” do kraja. Novi preorket, ovoga puta na strani Hofenhajma dogodio se u rasponu od 61. do 65. minuta. Kao da je Šloterbeku bilo suđeno da bude tragičar na ovom meču. Nakon šuta Maksimilijana Bajera lopta je pogodila upravo njega i prevarila Aleksandera Mejera.

Upravo Bajer je postavio i konačnih 3:2. Florijan Grilič je odličnim dodavanjem ka Antonu Stahu “presjekao” odbranu Borusije i asistirao Bajeru koji pogađa za pobjedu Hofenhajma.

Ajntraht Frankfurt – Volfsburg 2:2