ROMA – INTER 0:2 Dimarko i Lukaku utišali Olimpiko

Pet utakmica - pet golova za Lukakua. Foto: Inter

Sedmu godinu zaredom Roma nije uspjela da pobijedi Inter na svom Olimpiku. Naprotiv, “nerazuri” su u 34. kolu Serije A slavili 0:2 u “vječnom gradu” i napravili važan korak u borbi za Ligu šampiona.

Sastav Simonea Inzagija poveo je 33. minutu. Denzel Damfriz je s desne strane na drugu stativu pronašao Federika Dimarka, a lijevi bek u padu pogodio i ohladio rimski stadion. Bio je to gol koji je kreirao desni, a zaključio lijevi bek milanskog tima.

U nastavku je ekipa Žozea Murinja jalovim napadima pokušavala da dođe do izjednačenja. Međutim, nije bila naročito uspješna, uz nekoliko penal reklamacija, koje nisu usvojili sudija Fabio Mareska i VAR soba.

Inter se iskusno pritajio pred svoj gol, zatvorivši uglavnom sve prolaze do golmana Andre Onane. Istovremeno, “nerazuri” su vrebali kontranapade i tačku na i. To se dogodilo u 74. minutu, kada je Lautaro Martinez iskoristio početnički poklon Rožera Ibanjeza i lansirao u zicer Romelua Lukakua. Belgijski napadač rutinski je, iz prve, sproveo loptu u mrežu za konačnih 0:2.

Lukaku je postigao peti gol u isto toliko posljednjih utakmica, dok je ukupno u sezoni 10. put pogodio za Inter.

Inter je vezao četvrtu pobjedu i 20. trijumfom u sezoni se izjednačio sa Juventusom na trećem mjestu. “Stara dama” ima utakmicu manje, koju igra sjutra od 12:30 u Bergamu protiv Atalante.

Roma već četiri susreta ne zna za pobjedu (po dva poraza i remija) te je skliznula na sedmu poziciju Serije A.