AZIJSKA LIGA ŠAMPIONA

Ronaldo kaznio grešku Stojkovića za 876. gol u karijeri

Novi gol Ronalda, FOTO: Al Nassr

Kristijano Ronaldo rođeni je pobjednik i svakako da mu je u tekućoj sezoni cilj trofej Lige šampiona Azije. Jedan od najboljih igrača u istoriji fudbalskog univerzuma na dobrom je putu da ispuni zadatak, jer se sa Al Nasrom planirao u četvrtfinale elitnog klupskog takmičenja najvećeg kontinenta planete nakon pobjede nad Al Feihom – 2:0.

Žutoplavi, koji su slavili i u prvoj utakmici, stigli su do prednosti u 17. minutu preko Otavija.

Konačnih 2:0 postavio je Kristijano Ronaldo – igrao se 86. minut kada je portugalski superstar kaznio lošu anticipaciju i grešku nekadašnjeg golmana Crvene zvezde i Partizana Vladimira Stojkovića.

Inače, trener Al Feihe, koja se takođe takmiči u prvenstvu Sudijske Arabije, je Vuk Rašović, dok ulogu asistenta u stručnom štabu obavlja nekadašnji strateg Mornara i Petrovca Rudolf Marčić.

<<< Dnevnik Baranina u Saudijskoj Arabiji: Svjedočimo novom poretku fudbala

Al Nasr će u četvrtfinalu Lige šampiona igrati protiv Al Aina iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Šampionsku titulu brani japanska Urava koja je prošle sezone u meču za trofej pobijedila ekipu Al Hilala.