2. CFL / 5. KOLO

Rudaru ni dva penala nisu bila dovoljna da savlada Lovćen

Jako uzbudljivu utakmicu Rudara i Lovćena vidjeli smo danas u Pljevljima u okviru 5. kola 2. CFL. Iako je utakmica završena rezultatom 0:0 moglo je da bude nekoliko golova u mreži oba tima.

Zanimljivo ovo je prvi meč ove sezone u Drugoj ligi koji je završen bez golova.

Već u 18. minutu Rudar, lider na tabeli, mogao je do gola. Golman Lovćena Vuko Vujović istrčao je i nespretno oborio protivničkog napadača u svom kaznenom prostoru. Sudija Vasilije Ljumović bez razmišljanja je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Vanja Vučićević, međutim, Vujović se brzo ispravio za prethodni kiks i odbranio udarac igrača pljevaljskog kluba koji je ušao u donji lijevi ugao njegovog gola.

Imali su domaći fudbaleri novu šansu sa bijele tačke i to ponovo u 18. minutu, ali drugog poluvremena. Neoprezan u svom šesnaestercu bio je Balša Radusinović. Bunili su se igrači najstarijeg fudbalskog kluba u Crnoj Gori, ali arbitar Ljumović je bio neumoljiv.

Ovoga puta loptu je na bijelu tačku namjestio Damir Piksi Kojašević, ali je njegov udarac otišao daleko preko gola.

Promašaje sa bijele tačke Rudara tim sa Cetinja mogao je da kazni u 76. minutu. Božidar Bujiša našao se sam pred golmanom Milisavom Vuksanovićem, ali je udarac ofanzivca Lovćena ukrotio čuvar mreže domaćih.

To je ujedno bila i posljednja prava prilika na ovoj utakmici.

Igalo – Mladost Lob.Bet 2:4