KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Rutiniranje Faranki, premijerni pogodak Maše Tomašević

Ženska crnogorska reprezentacija Crne Gore imala je cilj da iz dva kvalifikaciona meča za Evropsko prvenstvo osvoji maksimalnih šest bodova. Upravo to su izabranice Mirka Marića i uradile. Prvo su savladale Andoru 6:1, a danas je pod Goricom savladana reprezentacija Farskih ostrva 5:1.

Uprkos primljenom golu u 9. minutu, sa oko 20 metara od strane Sunive Kristijansen, naša reprezentacija je poprilično lako došla do trijumfa. Već u 16. minutu izjednačenje je donijela Maša Tomašević koja je postigla prvi pogodak za seniorsku reprezentaciju.

Probila je po strani Slađana Bulatović, dodala do Medine Dešić koja je šutirala, da bi se nakon njenog udarca lopta odbila do talentovane Maše koja je smjestila loptu u mrežu.

Pred kraj poluvremena, crnogorska golgeterka Armisa Kuč dobila je upotrebljivu loptu od strane Jasne Đoković, zaobišla golmanku gostiju i preokrenula rezultat prije velikog odmora.

U nastavku je naša reprezentacija potpuno preuzela inicijativu što se manifestovalo golovima, prvo ponovo Mise Kuč, a zatim i u 84. minutu Jasne Đoković.

Tačku na meč i ubjedljiv trijumf Crnogorki stavila je Medina Dešić koja je u nadoknadi vremena glavom postavila konačnih 4:1.

Crna Gora je prva na tabeli sa maksimalnih šest bodova, a naredni, i najbitniji meč u ovim kvalifikacijama naše djevojke odigraće 31. maja protiv reprezentacije Grčke.