PREMIJER LIGA / 32. KOLO

Salah spasio poraza Liverpul, Redsi više nisu sami na vrhu

Liverpul ostaje lider, ali poslije gostovanja Mančester junajtedu više nisu usamljeni na vrhu. Redsi su danas remizirali sa Crvenim đavolima, 2:2.

Poslije ovog remija situacija na vrhu tabele Premijer lige se dodatno zakomplikovala. Arsenal i Liverpul su prvi sa po 71 bodom, dok je Mančester siti treći sa 70 bodova.

Od početka je bilo uzbudljivo. Već u drugom minutu Alehandru Garnaću poništen je pogodak zbog ofsajda, a samo nekoliko sekundi kasnije Dominik Soboslai je imao priliku, ali je Andre Onana odbranio.

Mreža se po prvi put zatresla u 23. minutu. Poslije kornera Darvin Nunjez je glavom loptu uputio ka Luisu Dijazu, a Kolumbijac akrobatskim potezom dovodi Liverpul u vođstvo. Samo 10 minuta kasnije Mohamed Salah je imao priliku da duplira prednost, ali je Onana odbranio njegov udarac sa 15 metara.

Crveni đavoli su u drugo poluvrijeme ušli sa potpuno drugačijom energijom. Dodatno su tu iskru raspalili Džarel Kvansa i Kaoimhim Keleher. Igrao se 50. minut kada je mladi štoper Liverpula neoprezno uputio loptu ka Virdžilu van Dajku, a Bruno Fernandeš presjekao dodavanje i skoro sa centra terena savladao golmana Kelehera koji je potpuno nelogično stajao jako daleko od svog gola.

Potpuni preokret stigao je u 67. minutu. Prelijep pogodak postigao je Kobi Maino. Za 18-godišnjeg Engleza ovo je prvi pogodak na Old Trafordu, a ukupno treći ove sezone.

Međutim, bod Liverpulu osigurao je Mo Salah. Aron Van-Bisaka je oborio Harvija Eliota, a Egipćanin je u 84. minutu bio siguran egzekutor.

Mančester junajted – Liverpul 2:2

Fernandeš 50, Maino 67 – Diaz 23, Salah 84(p)