BUNDESLIGA / 23.KOLO

Salatara se vidi iz Leverkuzena

U 23. kolu Bundeslige Bajer Leverkuzen savladao je Majnc je pred svojim navijačima rezultatom 2:1 i uz meč više imaju čak 11 bodova više od drugoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Bajer je poveo već u 3. minutu spektakularnim golom Granita Džake i djelovalo je da su tada tri boda osigurana.

Međutim, samo pet minuta kasnije Dominik Koh je izjednačio posle lepe akcije gostujućeg tima.

U nastavku je napadala četa Ćabija Alonsa, a to se isplatilo u 68. minutu kada se desila greška čuvara mreže gostiju posle šuta sa 30 metara koji je uputio Robert Andrih.

Robinu Zentneru je lopta prošla kroz ruke za veliko slavlje domaćih navijača. Andrihu je to bio prvi gol u sezoni, a ispostaviće se krucijalan u današnjem trijumfu.

Leverkuzen je ovom pobjedom ispisao istoriju jer je zaključno sa današnjom utakmicom vezao 33 meča bez poraza, što je najduži niz u istoriji njemačkog fudbala

Bajer je lider Bundeslige sa 61 bodom, dok je Majnc pretposlednji sa 15 poena.