Šaletić i Striković riješili zadatak, Sutjeska nadomak AZ Alkmara

Nikšićani odradili zadatak na DG areni. Foto: FK Sutjeska

Sutjeska je pobijedila Santa Kolomu 2:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Vicešampion Crne Gore slavio je protiv predstavnika iz Andore na DG Areni u Donoj Gorici zahvaljujući golovima Đorđa Šaletića u 24. i Vuka Strikovića u 73. minutu.

Sastav Nenada Brnovića uspio je u veoma borbenom duelu da odnese minimalni trijumf. Četiri žuta domaćih i jedan gostujućih igrača obilježio je, između ostalog, prvo poluvrijeme. Santa Koloma je bolje krenula i prvih 15-ak minuta bila bolji rival.

Ipak, to nije uspjela da kruniše pogotkom protiv dosta izgubljene ekipe iz grada pod Trebjesom. Nedostajali su centimetri gostima da stignu do vođstva, a Sutjeska se spašavala i sa same gol-linije, dok je svoju rolu na golu imao i Suad Ličina.

Nakon preživljenog perioda oslobodio se crnogorski predstavnik i poveo iz prve veće prilike u 25. minutu. Najprije je udarac Marka Matanovića odbio golman Hozep Gomes, a na nju je potom natrčao Šaletić i probio čuvara mreže Santa Kolome za 1:0.

To je premijerni njegov gol za novi klub, u koji je ovog ljeta stigao iz Iskre.

Minut kasnije moglo je biti i 2:0, ali je Matanović nije uspio da sprovede loptu u mrežu. Osokoljena vođstvom, Sutjeska je nastavila da vrši pritisak, posebno nakon prekida. Tako je Dragan Grivić u 36. minutu, nakon dva vezana kornera, sjajno šutirao glavom na drugu stativu, ali je oba puta intervenisao golman gostiju, posebno prilikom drugog pokušaja.

Suparnik je odgovorio u smiraju prvog dijela preko Davida Virgila, čiji je udarac sa 16 metara sa centralne pozicije završio pored lijeve stative.

Drugo poluvrijeme pokušajem otvorio je David Krespo. Njegov udarac glavom, nakon ubacivanja sa lijeve strane, lako je ukrotio sigurni kapiten Ličina.

Sutjeska je za to vrijeme čekala priliku da dokrajči rivala. U 71. minutu Šaletić je odlično, s lijevog boka, pronašao Strikovića, koji je u letu sa ivice peterca poslao loptu pored lijeve stative, za nikšićke uzdahe na tribinama DG Arene. Međutim, svega dva minuta kasnije nezaustavljivi Matanović je proigrao Strikovića, a napadač izbjegao ofsajd zamku i zicer riješio od stative u mrežu za konačnih 2:0.

Sutjeska je apsolutno do kraja kontrolisala utakmicu, pa će sa dva gola prednosti na revanš u Andoru 3. avgusta. Ukoliko uspije da večerašnju predstavu potvrdi u drugoj utakmici, Brnovićev sastav zakazaće veliki dvomeč sa AZ Alkmarom u 3. kolu kvalifikacija.