1.CFL / 11. KOLO

Šampion u Tivtu produbio krizu

Fudbaleri Arsenala i Dečića otvorili su 11. kolo Prve crnogorske fudbalske lige remijem bez golova.

Nije bilo puno uzbuđenja u Parku, a sada se već može reći da Arsenal nikako ne odgovara šampionu. Imao je Dečić motiv u vidu dva vezana meča bez pobjede da prekine negativan niz, ali su Tivćani takođe htjeli da pokažu da nikome neće biti lako ove sezone.

U poprilično anemičnom duelu, istakle su se dvije poluprilike Abdulsameda Abudlahija u osmom i 20. minutu. Arsenal je donekle diktirao tempo meča, a možemo slobodno reći da je za nešto lošiju utakmicu bio zadužen i teren koji nije bio u najboljem stanju.

Nije ni drugo poluvrijeme donijelo puno uzbuđenja. Pokušao je Milorad Peković da razbudi izmjenama svoju ekipu, ali jednostavno danas Dečiću nije išlo u Tivtu.

Mogao je domaćin i do sva tri boda, kada je Abdulahi u 87. minutu izašao pred gol Dečića, ali je njegov udarac odbranio Igor Nikić.

Nedugo zatim drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Vladimir Kašćelan, pa su Tuzani imali igrača više do kraja meča, međutim, nisu uspjeli da ugroze gol Arsenala.

Ovo je drugi ovogodišnji duel Arsenala i Dečića, a oba puta Tivćani su izlazili zadovoljniji. Podsjetimo, u prvom duelu koji su odigrali 18. septembra tim sa mora slavio je 3:1.