Černikova strijela ugasila nadu

Fudbaleri Crne Gore odigrali su 2:2 protiv Litvanije u petoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Nevjerovatan meč vidjeli smo u Kaunasu. Uspavanka u prvom poluvremenu, a onda potpuni šou u nastavku, ali i hladan tuš u 94. minutu.

Strijela Fedora Černika sa 20-ak metara nakon spore reakcije nekoliko naših igrača (prije svih Uroša Đurđevića) ugasila je nadu naše selekcije da može do šampionata Starog kontinenta. Četi Miodraga Radulovića bila je potrebna samo pobjeda u Kaunasu kako bi nastavili da sanjaju.

Dva potpuno različita poluvremena odigrala je crnogorska selekcija na Baltiku. Prvo je bila potpuna uspavanka, sa samo jednom dobrom šansom i to tek u samom finišu. U nastavku potpuno drugačija slika. Uveo je Radulović Stevana Jovetića, a sa njim Crna Gora je izgledala mnogo opasnije i konkretnije. Nešto što smo mnogo puta vidjeli do sada.

Počeli su Sokoli da napadaju mnogo opasnije, a upravo iz takve igre stigao je gol u 57. minutu. Šutirao je Marko Janković, ali je blokiran, pa je lopta došla do Dritona Camaja. Centrirao je fudbaler Kišvarde, a Nikola Krstović glavom pogodio. Uslijedilo je veliko slavlje naših momaka, ali hladan tuš – oglasila se VAR soba i pokazala da je Vladimir Jovović na početku akcije bio u ofsajdu.

I kada se činilo da će na krilima ovog poništenog gola naša selekcija nastaviti u istom ritmu uslijedio je novi šok. Očajna reakcija Žarka Tomaševića na loptu Černika, a Gitis Paulauskas je imao lak zadatak. Mirno je primio loptu i u situaciju 1 na 1 sa Milanom Mijatovićem lako zatresao mrežu.

Bio je to momenat kada se upalio alarm. Uveo je Radulović i Đurđevića i Viktora Đukanovića, Crna Gora je krenula u potpunu ofanzivu koja je dala rezultata.

Igrao se 78. minut, Adam Marušić je centrirao sa desne strane, a Krstović lijepim volejom pogodio za 1:1.

Nije Crna Gora tu stala, nastavila je da napada, napadali su se ređali, a nagrada je stigla u 89. minutu. Strijelac – Stefan Savić. Centrirao je Camaj iz kornera, Jovetić odigrao povratnu loptu glavom na peterac, a Savić nekako uspio da ugura loptu u mrežu domaćina.

Bio je to momenat kada su svi pomislili da je to bio pogodak koji donosi tri veoma važna tri boda. Međutim, nevjerovatna završnica naših momaka. Umjesto da mirno privedu meč kraju, da se u Podgoricu vrate u sjajnom raspoloženju, još jedan hladan tuš. Treći na večerašnjem meču.

Odlično je intervenisao Savić, Đurđević očajno nonšalantno reagovao, Justas Lasickas je uspio da prođe između tri igrača, a loptu je dočekao Černik koji je sjajnim udarcem prelijepo matirao Mijatovića.

Za 2:2. Remi koji je odaljio Crnu Goru od plasmana na Evropsko prvenstvo.

Sokoli kvalifikacije nastavljaju u nedjelju kada u Podgoricu stiže Bugarska.