Saudijska Arabija: Crnogorski trener upisao prvi trijumf, povrijedio se Benzema, Al Hilalu ne treba Nejmar

Poslije tri poraza na startu šampionata Al Raid je konačno upisao i prvu, jako važnu pobjedu u prvenstvu Saudijske Arabije. Riječ je o timu koji sa klupe predvodi crnogorski trener rođen u Zagrebu, Igor Jovićević. Njegovi izabranici savladali su pred domaćin navijačima Al Rijad sa 3:0, a utakmicu je obilježio dvostruki strijelac Mohamed Fuzair, napadač iz Maroka.

Jovićević sada lakške diše, a u sljedećem kolu Al Raid gostovaće Al Fajhu gdje je član stručnog štaba nekadašnji strateg Mornara i Petrovca – Rudolf Marčić.

<<< Dnevnik Baranina u Saudijskoj Arabiji: Svjedočimo novom poretku fudbala

Aktuelni šampion fudbala u Saudijskoj Arabiji Al Itihad savladao je u gostima Al Vehdu, ubjedljivo – 3:0. Međutim, trijumf ostaje u sjenci povrede aktuelnog vladara Zlatne lopte – Karima Benzeme. Francuz je u 42. minutu bio primoran da napusti teren. Popularni Tigrovi su i pored njegovog odsustva lako stigli do trijumfa golovima Romarinja, Žote i Koronada.

Al Hilal, prvi pretendent za šampionski pehar, bio je bolji pred svojim navijačima od Al Etifaka Stivena Džerarda – 2:0. “Plavo-bijeli” su igrali bez Nejmara koji trenira sa ekipom ali još nije na zadovoljavajućem fizičkom nivou za utakmice, duel je propustio i Sergej MilinkovićSavić zbog crvenog kartona u proteklom kolu. Al Hilal je do trijumfa stigao golovima u prvom poluvremenu – pogodio je Malkom u 24. minutu nakon asistencije Aleksandra Mitrovića, a onda vrlo efektno i najbolji domaći fudbaler, standardni reprezentativac – Salem Al Davsari upisao se u strijelce. Pamtimo njegov istorijski gol u senzacionalnom trijumfu Saudijske Arabije nad Argentinom na Svjetskom prvenstvu u Kataru…Tačku na meč stavio je Abdula Al Hamdan u 90. minutu.

Utakmicu Al Hilal – Al Etifak sa tribina stadiona “Princ Faisal bin Fahd” pratio je novi selektor Saudijske Arabije, donedavni strateg Italije – Roberto Manćini.