LA LIGA / 29. KOLO

Savić i Atletiko položili oružje pred Barselonom

Fenomenalnu formu fudbaleri Barselone potvrdili su i večeras na gostovanju u Madridu ekipi Atletika. Blaugrana je rezultatom 3:0 pokorila Vanda Metropolitano.

Ovo je 10. uzastopna utakmica katalonskog diva u svim takmičenjima u kojoj nisu poraženi.

Ekipa Dijega Simeonea kao da je glavom još uvijek bila u osmini finala Lige šampiona gdje su poslije velike borbe i penala izbacili Inter i izborili četvrtfinale gdje će igrati sa Borusijom Dortmund.

Odbrana Kolčonerosa, koju je i večeras predvodio naš Stefan Savić (odigrao cijeli meč), prvi put je poklekla u 38. minutu. Ilkaj Gundogan je odlično povukao loptu, pronašao Robertu Levandovskom koji je asistirao Žoao Feliksu, koji nije želio da slavi gol protiv svojih s obzirom da je na papiru još uvijek igrač Atletika na pozajmici u Barsi.

Manje od minut i po je bilo potrebno još uvijek aktuelnom šampionu Španije da ponovo zatrese mrežu Jana Oblaka. Presingom su oduzeli loptu Atletiku duboko na njihovoj polovini, preciznije to je uradio Rafinja, a potom i asistirao Levandovskom za velikih 2:0.

Da će sva tri boda otići za Barselonu postalo je jasno u 65. minutu. Levandovski je fino centrirao i u trepavicu pogodio usamljenog Fermina Lopeza na pet metara od gola Atletika. Mladi fudbaler Barse našao se sam tačno između Aksela Vitsela i Nauela Moline i glavom postigao gol za velikih 3:0.

Barsa je ovom pobjedom smanjila zaostatak za Realom na osam bodova, dok je Atletiko sada na petom mjestu i za pozicijom broj četiri, koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone i na kojoj je trenutno Atletik Bilbao, kasni jedan bod.

Sevilja – Selta 1:2