Sedmica Bajerna i prvi het-trik Kejna, Dortmund i Lajpcig se mučili, ali na kraju slavili

Veoma zanimljiv dan vidjeli smo u njemačkoj Bundesligi gdje su praktično svi favoriti osvojili tri boda. Ono što se očekivalo, na kraju je i došlo. Pobijedili su Bajern, Dortmund i Lajpcig, a utisak kola ostavili su igrači aktuelnog šampiona, koji su savladali Bohum rezultatom 7:0.

Ovim trijumfom Bajern je nastavio tradiciju i u trećoj uzastopnoj godini dao sedam golova Bohumu. Igrač utakmice bio je engleski napadač i najzvučnije pojačanje Bavaraca, Hari Kejn, koji je postigao prvi het trik za novi klub.

U ranoj fazi utakmice, u 4. minutu, goste je otvorio kamerunac Erik Čupo Motan. Sedam minuta kasnije Hari Kejn je postigao gol za 2:0, a utakmice je praktično riješena u 29. minutu, kada je De Liht postigao pogodak, na asistenciju Džošue Kimiha.

Do kraja utakmice Bavarci su se igrali sa gostom i obradovali sve građane Minhena, ali i turiste, koji su u posjeti gradu povodom najvećeg svjetskog pivskog festivala Oktobarfest. Na poluvremenu je bilo 4:0, a četvrti pogodak postigao je Sane, upravo na asistenciju engleskog napadač.

U drugom dijelu preostao je lakši dio posla, da se utakmica privede kraju, ali i da mreža Svena Ulriha ostane netaknuta. Bila je to želja Bavaraca prije ovog kola, jer bi u slučaju primljenog gola, današnja utakmica bila peta uzastopna na kojoj je glavni konkurent za titulu primio pogodak.

Na sreću i zadovoljstvo svih u klubu, to se nije desilo i utakmica je završena bez previše poteškoća. Do kraja, Hejn je upisao još dva gola i jednu asistenciju Mathisu Telu.

Bajern je vrlo lako došao do tri boda, pozitivan momenat je razigranost Harija Kejna kom bundesligaški fudbal definitivno prija, a dokaz tome je i činjenica da je pored het trika upisao i dvije asistencije. Ono što je zanimljivo, Kejn jedino nije postigao gol ili asistenciju na dvije od devet utakmica oe sezone i to protiv Lajpciga i Mehengladbaha.

Sa druge strane, Dortmund i Lajpcig su se mučili. Borusija je do tri boda došla sredinom drugog poluvremena, u 68. minutu kada je napadač Marko Rojs postigao pogodak. Lajpcig je do tri boda stigao dosta kasno u 75, golom Tima Vernera, koji je postigao pogodak iz veoma teške pozicije.

Veoma važna informacija ekipu RB Lajpcig je i nastup supertalentovanog Ćavija Simonsa, koji je upisao asistenciju kod gola Vernera, a koji je tokom cijelog meča dirigovao igrom ekipe Marka Roze. Podsjetimo, Simons ima tek 20 godina, a u Lajpcigu je na pozajmici iz Paris Sen Žermena.

Igranje na dva fronta se osjeća u igri Union Berlina, koji je vezao četvrti uzastopni poraz.