Sekulović i Mrvaljević riješili Rudar, Plavi prate Dečić

Mečevi Budućnosti i Rudara nekada su bili pravi derbiji, ali u posljednje vrijeme to nije slučaj. Tako je bilo i večeras pod Goricom na zatvaranju 12. runde 1. CFL. Plavi su slavili 2:0, upisali 14. pobjedu na svom terenu protiv ekipe iz Pljevalja i tako nastavili da dišu za vratom Dečiću koji kao lider ide na pauzu zbog obaveza reprezentacije.

Remi protiv Mladosti, pa poraz od Dečića natjerali su crnogorskog šampiona da bude večeras pod imperativom pred svojim navijačima, ali su izabranici Mladena Milinkovića dobro reagovali.

Već u 19. minutu Budućnost je povela. Centrirao je Ognjen Gašević, a Petar Sekulović lijepo pogodio glavom. Imali su gosti nekoliko prilika, ali kao i od početka sezone i večeras su se mučili sa realizacijom. Na drugoj strani Budućnost je čuvala prednost, igra je ponovo bila daleko od prave, ali piše se pobjeda.

I kada se činilo da ćemo vidjeti minimalac drugi gol u mreži Pljevljaka. Milan Vukotić je lijepo proigrao Marka Mrvaljevića, a ovaj rutinski pogodio u 93. minut za pobjedu Budućnosti, šestu u sezoni.