ŠKOTSKI KUP

Seltik u 90. minutu “uspavanku” pretvorio u radost

Fudbaleri Seltika osvojili su FA Kup Škotske, pošto su u finalu savladali najvećeg rivala Glazgov Rendžers rezultatom 1:0.

Heroj zeleno-bijelog dijela Glazgova je bio rezervista Adam Ajda, koji je gol za trijumf postigao u 90. minutu.

On se našao na pravom mjestu, pokupio “otpadak” i pospremio ga u mrežu sa šest metara i tako postigao ispostaviće se gol vrijedan trijumfa.

Međutim, to nije jedini put da se mreža zatresla na ovom meču, jer je prethodno u 59. minutu napadač Rendžersa Abdalah Sima matirao Džoa Harta. Međutim, posle reakcije iz VAR sobe je taj pogodak poništen, zbog faula koji mu je prethodio.

Sem te prilike, obije ekipe gotovo da su bile bez prilike da ugroze jedna drugu, i sve je mirisalo na produžetke, odnosno penale dok se Ajda nije ukazao i odveo Seltik do novog trofeja.

Seltiku je ovo 42. trofej u Škotskom kupu.