Sent Džejms “progutao” Junajted

Možda ne toliko rezultatski, ali po svim drugim fudbalskim kriterijumima fudbaleri Njukasla deklasirali su Mančester junajted. Svrake su priredile pakao Crvenim đavolima na Sent Džejms Parku i savladale ih sa 1:0.

Gol odluke u 55. minutu postigao je Entoni Gordon na asistenciju Kijerana Tripijea.

Međutim, dominacija koju je Njukasl imao gotovo tokom cijelog meča je nevjerovatna. Ukupno 22 šuta ka golu Andrea Onane od čega su četiri išla u okvir gola, a jedan je završio na prečci koju je pogodio Tripije iz slobodnog udarca u 39. minutu.

Za razliku od njih Junajted je samo jednom šutirao u okvir gola domaćina.

Tek u posljednjih 10-15 minuta Crveni đavoli krenuli su nešto ofanzivnije u napad. Uspjeli su i da zatresu mrežu, ali se Hari Megvajer našao u ofsajdu kada ga je lopta pogodila poslije šuta Antonija.

Ovim trijumfom Svrake su preskočile i Junajted i Totenhem (koji ima meč manje) i preuzele petu poziciju na tabeli Premijer lige. Sa druge strane, Crveni đavoli sada su na sedmoj poziciji uz mogućnost da padnu i na osmu ukoliko Brajton bude bolji sjutra od Čelsija.

Arsenal – Vulverhempton 2:1