Senzacionalan preokret Zrinjskog, Čuka od sjaja do očaja

Istorijska pobjeda šampiona BiH (Foto: HŠK Zrinjski)

Jučerašnjom utakmicom Lila i Olimpije (2:0) započela je grupna faza Lige konferenecije. Osim slovenačke ekipe svoje premijerne mečeve u grupnoj fazi nekog UEFA takmičenja odigrala su i dva ex-Yu kluba – Čukarički i Zrinjski.

U Mostaru je viđen nevjerovatan preokret i istorijska prva pobjeda šampiona Bosne i Hercegovine u grupnoj fazi UEFA takmičenja – 4:3. Holandski tim je uraganski započeo meč. Već u 10. minutu Van Brederode je doveo goste u vođstvu. Na 2:0 je povisio Majnans u 32. minutu. Poslije 45 minuta igre bilo je čak 3:0 za goste, a pogodak je postigao De Vit.

Međutim, momci Krunoslava Rendulića odigrali su fantastično drugo poluvrijeme. Poslije samo tri minuta igre u drugom dijelu bilo je 3:1 golom Kožulja. Na 3:2 smanjio je Ćorluka, da bi poravnanje donio u 71. minutu Hrvanović.

Potpuni preokret dogodio se u 81. minutu, a strijelac efektnog gola bio je Kožulj na asistenciju Malekinušića.

U Mađarskoj, Ferencvaroš je bio bolji od Čukaričkog. Srpski predstavnik bolje je započeo meč. Đorđe Ivanović je u 26. minutu pogodio za 1:0. Ipak, već do poluvremena Fradi je preokrenuo. Prvo je u 44. minutu pogodio Varga, a preokret je potpisao Ovusu. Konačnih 3:1 u 79. minutu postavio je Pešić.