Šestica moćnog Jezera za istorijsko polufinale Kupa

Plavljani slave plasman u polufinale Kupa. Foto: FSCG

Prvi put u 89-godišnjoj istoriji Jezero je postalo polufinalista Kupa Crne Gore.

Razigrani sastav Ivana Brnovića u Beranama je lako izašao na kraj sa drugoligašem Komom 6:1, čime je ostvario respektabilno dostignuće i prvi zakazao učešće u proljećnim duelima pred kapijama velikog finala.

Istovremeno, Jezero je ostvarilo 12. pobjedu nad Komom u njihovom 30. međusobnom dvoboju.

Trećeplasirani tim CFL-a poveo je već u 4. minutu preko kapitena Edisa Redžepagića. Napadač je tako potpisao svoj četvrti gol u sezoni, a premijerni u Kupu. No, Zlatičani su ekspresno odgovorili golom Vladimira Perišića u 10. minutu, koji je vratio stvari na početak.

Međutim, samo nakratko.

Dva minuta kasnije mladi reprezentativac Crne Gore Balša Tošković vratio je Jezeru prednost 2:1, potpisavši sa ivice šesnaesterca takođe četvrti pogodak u sezoni, a prvi u takmičenju ove sezone.

Početak drugog poluvremena odmah je obilježio Petar Pavlićević i povisio na 3:1, istovremeno zadajući ključni udarac suparniku u njegovoj namjeri da režira potencijalno iznenađenje na sjeveru države. To je bio njegov prvi gol u tekućoj sezoni za plavski sastav.

Prvu egzekuciju dočekao je i Marko Šimun, koji je u 52. sjajno primio loptu, a onda lijevom nogom probio golmana gostiju za 4:1. Potom je mladi napadač Anil Julević u 71. zatresao mrežu za 5:1, a tačku na i stavilo je argentinsko krilo Fakundo Aranda u 82. minutu za konačnih i upečatljivih 6:1.

Podsjetimo, Aranda je pogodio drugi put ove sezone, a prethodno je zatresao mrežu u remiju sa Sutjeskom (1:1) pod Trebjesom 27. septembra u CFL-u.

Jezero već godinama igra dopadljiv, atraktivan fudbal i evidentno napreduje iz sezone u sezonu. U tekućoj je treće i ispred su samo lider Dečić i aktuelni šampion Budućnost. Sada je i u Kupu uspjelo da napravi iskorak i dodatno se nabilduje samopouzdanjem da je itekako moguća borba za trofej na podgoričkom stadionu na proljeće.