Sevilja ove sezone neće osvojiti Ligu Evrope, remi u Ajndhovenu

Godinama unazad fudbaleri Sevilje se dočepaju grupne faze Lige šampiona i iznova, bez obzira na težinu grupe, završe na trećem mjestu i presele se u Ligu Evrope koja je njihovo carstvo.

Ipak, ove sezone neće biti tako. Klub iz Andaluzije je večeras gostovao Lansu i poražen je, 2:1, a za prolaz u drugo po jačini evropsko takmičenje trebala im je pobjeda u Francuskoj.

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu. Poveo je vicešampion Francuske golom Frankovskog iz penala u 63. minutu. Nadu Sevilji da može do preokreta i Lige Evrope dao je Serhio Ramos u 79. minutu, takođe sa bijele tačke. Španski štoper ovim golom postao je najefikasniji defanzivac u istoriji Lige šampiona.

Pobjedu Lansu donio je Fulđini u šestom minutu nadoknade.

U drugom meču posljednjeg kola grupe B, PSV i Arsenal su odigrali neriješeno, 1:1, u utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja.

Pred sami kraj prvog poluvremena poveli su momci Mikela Artete. Savršeno precizan udarac sa nekih 15 metara uputio je Edi Nketija i doveo u prednost Tobdžije.

Odgovor lidera Eredivizije nije se čekao predugo. Samo pet minuta po početku drugog poluvremena izjednačio je PSV preko Jorbea Vertesena koji je takođe vrlo preciznim udarcem matirao Remsdejla.

Tako je raščivijana prva grupa ovosezonskog izdanja Lige šampiona. Istini za volju, dilema je bila samo da li će Lans ili Sevilja u Ligu Evrope tako da prevelike drame i nije bilo. Kad smo već kod drame, ona se očekuje u mečevima koji počinju u 21 čas.