LIGA ŠAMPIONA / OSMINA FINALA

SITI – KOPENHAGEN 3:1 Alvarez načeo, Haland dokrajčio Dance

Šampion Evrope sigurno i lako je nastavio svoj pohod ka odbrani titule u Ligi šampiona. Mančester siti je večeras identičnim rezultatom kao i u Danskoj savladao Kopenhagen, 3:1. Sa ukupnih 6:2 rutinski su izborili četvrtfinale.

Kako je počelo Kopenhagen čak može i biti zadovoljan krajnjim rezultatom. Već do devetog minuta bilo je 2:0 za Građane.

Prvo je poslije pet minuta igre nakon kornera Hulijana Alvareza odlično odreagovao Manuel Akanđi i u stilu vrsnih napadača, iako igra na poziciji štopera, iz voleja zakucao loptu pod prečku nemoćnog Kamila Grabara.

Upravo je poljski golman koji čuva mrežu danskog šampiona donekle kriv što je Siti već u devetom minutu vodio sa 2:0. Hulijan Alvarez je uputio oštar udarac iskosa, a lopta je išla toliko brzo da prošla kroz ruke Grabare.

Karakter je gost na večerašnjem meču pokazao u 29. minutu. Brzu kontru Kopenhagena u gol je pretvorio Mohamed Eljunusi na asistenciju Orija Oskarsona.

Za razliku od Bernarda Silve, Fila Fodena i Kevina de Brujna, koji su ovaj meč odgledali sa klupe, Pep Gvardiola se odlučio da Erling Haland zaigra od prve minute. I naravno, norveški robot vratio je golom. U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena namjestio se na lijevu nogu i oštrim udarcem povisio na 3:1.

Halandu je ovo bio 41. gol u najelitnijem fudbalskom klupskom takmičenju u 37. nastupu čime je već izjednačio učinak Serhija Aguera u Ligi šampiona. Zaista nestvarne brojke.

U drugom poluvremenu Siti je “odradio posao” i nekako više mislio na derbi sa Liverpulom u Premijer ligi koji ga čeka za vikend.

Mančester siti – Kopenhagen 3:1 (ukupno 6:2)