Siti na korak od titule, Arsenal potopljen na Emirejtsu

Arsenal nokautiran na Emirejtsu. Foto: Tim Goode/Press Association/Pixsell

Sve su prilike da je šampionska trka u Engleskoj gotova. U 36. kolu Mančester siti razbio je Everton 3:0 na Gudison parku, dok je Arsenal potom doživio potop na Emirejtsu od Brajtona 0:3.

Vodeća posada Pepa Gvardiole sada ima četiri boda više od londoskog pratioca, a uz to ima i utakmicu manje. Dakle, “građanima” nedostaje još jedna pobjeda kako bi stigao do devete titule šampiona, sedme u posljednjih 11 godina.

Siti je produžio seriju od 22. utakmice bez poraza, a posao u Liverpulu završio je već u prvom poluvremenu i to za samo dva minuta. Prvo se u 37. kapiten Ilkaj Gundogan sjajno snašao u petercu i iz okreta pogodio za vođstvo.

Dva minuta kasnije je njemački vezista sa lijeve strane pronašao Erlinga Halanda, a norveški bombarder glavom zakucao loptu u mrežu za svoj 52. gol u sezoni, 36. u Premijer ligi.

Konačnih 0:3 drugim golom na utakmici potpisao je maestralni Gungodan iz slobodnog udarca u 51. minutu.

Savršena je to uvertira Sitija za srijedu i revanš polufinala Lige šampiona protiv Reala na Itihadu. Prvi meč završen je 1:1 u Madridu.

Očigledno je pobjeda Sitija demoralisala Arsenal, koji je potom doživio, čini se, kobni šamar pred svojim navijačima od letećeg Brajtona. U prvom dijelu nije bilo golova, a Leandro Trosar pogodio je prečku u 31. minutu. U nastavku su “tobdžije” položile oružje. Hulio Espinola je u 51. minutu ostao sam pred golom, smjestio loptu u mrežu i šokirao Emirejts – 0:1.

Tim Mikela Artete je pokušao da izjednači, a gosti čekali priliku da zadaju konačni ubod. Dočekali su ga u 86. minutu kada je Deniz Undav lobodao istrčalog golmana Arona Ramsdejla, nakon čega je u šestom minutu sudijske nadoknade Tenorio Estupinjan pogodio za pad u ambis donedavnog lidera Premijer lige.

Na taj način Arsenal je ostao bez već viđene 14. titule, na koju čeka od 2004. godine.

U prvoj utakmici dana Brenford je savladao Vest Hem 2:0, golovima Brajana Bmubema u 20. i Joana Vise u 43. minutu.