Siti se vratio pobjedama, Notingem prosuo dva gola prednosti

Fudbaleri Mančester sitija vratili su se na pobjednički kolosjek u engleskoj Premijer ligi nakon što su u posljednja dva kola dva puta poraženi. Danas su Građani bili bolji od Brajtona sa 2:1 u okviru devetog kola.

U prvom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim. Apsolutno su dominirali izabranici Pepa Gvardiole u svim segmentima igre, a to se vidjelo i na semaforu. Hulijan Alvarez je doveo šampiona Evrope u vođstvo u sedmom minutu. Na 2:0 povisio je Erling Haland 12 minuta kasnije.

Činilo se da Siti lagano kontroliše meč, došlo je do malog opuštanja, a De Zerbijeva ekipa je to iskoristila. Ansu Fati je u 73. minutu smanjio na 2:1 i unio nervozu u redove domaćina.

Meč je dodatno ušao u dramatičan finiš nakon što je Akanđi “pocrvenio” u petom minutu nadoknade. Ipak, nekako su se fudbaleri Sitija odbranili i sačuvali tri boda na Etihadu.

Notingem Forest je na svom Siti Graundu prosuo vođstvo od 2:0 protiv Lutona u samom finišu meča. Poveli su Šumari golovima Krisa Vuda u 48. i 76. minutu, ali se gost nije predavao. Iako već otpisani, smanjili su u 83. minutu preko Ogbenea, a potpuno poravnanje i peti bod u ovoj sezoni svom timu donio je Adebajo.