Sitijev atomski fudbal skinuo krunu Kralju

Evropa će dobiti novog vladara. Sada je to potpuno jasno – fudbaleri Mančester sitija savladali su Real Madrid – 4:0 i ukupnim rezultatom 5:1 skinuli krunu evropskog šampiona ekipi Karla Anćelotija.

Protivnik Sitija u finalu biće ekipa Intera.

Od prvog momenta fudbaleri Pepa Gvardiole krenuli su u žestok pritisak na madridsku ekipu.

Već u 13. minutu mogli su do prednosti. Nabacio je Griliš loptu u kazneni prostor, Haland je šutirao, ali je Kurtoa sjajno intervenisao dok je loptu sa gol linije sklonio David Alaba.

Pritisak nije prestajao. Nova šansa za Siti došla je u 21. minutu. Nakon kornera ponovo je glavom šutirao norveški napadač, a ishod je bio isti – prelijepa parada Tiba Kurtoe koji je u tom momentu ponovo spasio svoj tim.

Ipak, samo dva minuta kasnije spasa nije bilo. De Brujne je perfektno proigrao Bernarda Silvu koji je ostao sam na nekih 7-8 metara iskosa i preciznim udarcem pogodio mrežu Reala.

Nastavio je pritisak Gvardiolin tim bez obzira što si stigli do vođstva, međutim, Real je u tim trenucima uspio da dođe do vazduha.

Najveću šansu u prvom dijelu igre kraljevski klub imao je u 34. minutu. Toni Kros je raspalio sa više od 20 metara, a lopta je žestoko uzdrmala prečku gola na kojem je stajao Ederson.

Kada se činilo da će Real konačno uspjeti da se otrgne od strašnog prtiska Sitija uslijedio je novi šok.

U velikoj prilici našao se Gundogan, a nakon intervencije odbrane Reala lopta se odbila do Bernarda Silve koji glavom pogađa mrežu Reala.

Građani su odlučili da umire tempo utakmice u drugom dijelu igre. Real je preuzeo više kontrole, ali bez ikakvih konkretnih prilika.

U 73. minutu Haland je imao šansu da sve riješi. Posle prelijepog dodavanja Gundogana petom ostao je Norvežanin potpuno sam ispred Kurtoe koji je ponovo uspio da mu odbrani.

Međutim samo minut kasnije sve je bilo gotovo. De Brujne je centrirao iz slobodnog udarca, Akanđi je samo okrznuo glavom loptu koja je pogodila Edera Militaa i tako prevarila Tiba Kurtou za velikih 3:0.

Bili su bez namjere da se zaustave fudbaleri Sitija. U prvom minutu nadoknade na perfektnu asistenciju Fodena pogodio je Hulijan Alvarez kojem je to bio praktično prvi dodir sa loptom.