PREMIJER LIGA / 4. KOLO

Sjeverni London je crven

U velikom derbiju sjevernog Londona fudbaleri Arsenala nadigrali su Totenhem kao gosti rezultatom u četvrtom kolu Premijer lige – 1:0.

Tobdžije su po prvi put od 1988. godine pobijedili tri uzastopna derbija sjevernog Londona na stadionu Totenhema. Takođe, momci Mikela Artete vezali su šest gostujućih trijumfa u Premijer ligi što je prvi put još od 2013. godine kada je Arsenal vodio legendarni Arsen Venger.

Prvo poluvrijeme bilo je puno tenzija. O tome svjedoči i činjenica da je sudija Džared Žilet pokazao čak sedam žutih kartona. To je ujedno i izjednačenje rekorda Premijer lige po broju pokazanih javnih opomena kombinovano za oba tima u prvom poluvremenu.

Odlučujući i jedini gol viđen je u 64. minutu. Bukajo Saka je oštro izveo korner na peterac, a daleko najviši u skoku bio je štoper Tobdžija, Gabrijel.

Arsenal se tako vratio na pobjednički kolosjek poslije remija (1:1) protiv Brajtona u prošlom kolu.

Sautempton – Mančester Junajted 0:3