DEČIĆ - BUDUĆNOST 1:1

Skoro tri sata borbe i podjela plijena, trka se nastavlja

Poslije skoro tri sata završen je veliki derbi Dečića i Budućnosti, a situacija na tabeli, makar kada je bodovna razlika u pitanju, ostala je kao da se nije ni igralo. Dva vodeća tima 1. CFL odigrala su neriješeno, 1:1, te su Tuzani i dalje na +3 u odnosnu na branioca titule.

Samo 10 minuta bilo je potrebno četi Milorada Pekovića da zatresu mrežu Đorđija Pavličića. Draško Božović je umakao gostujućoj odbrani i sa desne strane ušao u kazneni prostor plavo-bijelih, a onda pored Petra Sekulovića i golmana Pavličića dodao do Bojana Matića koji je rutinski postigao svoj osmi gol u drugom dijelu šampionata.

Potom je u 24. minutu utakmica prekinuta. Varvari su ubacivali petarde i baklje na teren, a delegat Željko Džarić odlučio je da se meč prekine dok se ne isprazni sektor tribina koji su ispunile najvatrenije pristalice Budućnosti.

Poslije skoro sat vremena pauze utakmica je nastavljena.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Budućnost je imala u 38. minutu. Desetka šampiona Crne Gore Milan Vukotić je iz neposredne blizine poslije kornera glavom uzdrmao stativu gola Dečića.

U drugom poluvremenu izabranici Ivana Brnovića krenuli su u potpunu ofanzivu, a izjednačenje je u 64. minutu donio rezervista, Đorđe Despotović. Namjestio se srpski napadač sa ivice šesnaesterca i pogodio za poravnanje.

Samo dva minuta kasnije situacija je mogla potpuno da se preokrene. Vukotić je oprobao udarac sa više od 20 metara, ali mu se i ovoga puta, kao i u 38. minutu, ispriječila stativa.

Do kraja meča, vrijedan pomena bio je i slobodnjak Ognjena Stijepovića, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Sutjeska – Mornar 2:0