SERIJA A / 2. KOLO

Škot poslije 62 godine strijelac za Torino

Milinković-Savić "pročitao" Pašalića. Foto: Marco Alpozzi/LaPresse/PIXSELL

Nakon što su prokockali dva gola prednosti na gostovanju Milanu na otvaranju nove sezone Serije A, Torinu je sreća bila naklonjena u duelu sa Atalantom – 2:1 (1:1).

Toro je bio u zaostatku od 26. minuta, kada je Mateo Retegi pogodio glavom, na centaršut Davidea Zapakoste.

Retegi je tako postao samo treći fudbaler Boginje u istoriji sa tri gola u prva dva meča sezone u Seriji A, nakon Franka Kesija u sezoni 2016/17. i Kristijana Lukarelija u takmičarskoj godini 1997/98.

Srpski reprezentativac Ivan Ilić je u 31. minutu izjednačio na 1:1, dok je rezultat preokrenuo Če Adams u 49. minutu i tako postao prvi Škot strijelac za Torino u seriji A poslije 62 godine i legende Mančester junajteda, Denisa Loa.

Atalanta je u šestom minutu sudijske nadoknade vremena dobila penal, ali je Vanja Milinković-Savić pročitao udarac Marija Pašalića.

U drugom meču Serije A igranom u terminu od 18.30 časova nisu se tresle mreže.

Rafaele Paladino je nakon remija Fiorentine sa povratnikom u elitni rang italijanskog fudbala, Venecijom, postao prvi trener nakon 23 godine i Roberta Manćinija koji je osvojio samo po bod u prva tri meča na klupi Viole.

Danas je ljubičasti meč 100. put obukao Rolando Mandragora.

Parma – Milan 2:1