Škrijelj je najbolji dribler lige – Mornar izbjegao rudarsku minu i sanja Evropu!

Mornar leti na krilima Škrijelja, FOTO: FSCG

Kiša je na dva dana pomjerila meč 16. kola Prve lige između Mornara i Rudara koji je odigran danas i završen trijumfom domaćina na Topolici – 2:1! Teren tik uz barsku obalu bio je u lošem stanju, ali i uprkos toj činjenici uvjerili smo se da je plavokosi dirigent Mornara, Demir Škrijelj vjerovatno i najbolji dribler u popularnom CFL-u. Vižljasti ofanzivni vezista potpisao je dvije asistencije, prvu je u gol pretvorio iskusni Marko Ćetković, a drugu francuski napadač Kris Mba.

Poput istinskih majstora fudbala plesao je večeras pod Rumijom 26-godišnji Škrijelj. Vic u igri, prefinjena tehnika, uvijek brži od rivala u prvom dodiru s loptom… Za nešto više nedostaje mu konstantnost i jače fizičke predispozicije…

Prvu ozbiljniju šansu na utakmici stvorio je Mornar u šestom minutu kada je upravo Škrijelj promiješao svoje čuvare, uposlio gorostasnog napadača Krisa Marlona OndongMbaa koji je šutirao pravo u golmana Stojana Vukčevića. Nepnuh 60 sekundi kasnije Škrijelj je zaprijetio udarcem, ali se ponovo istakao Vukčević.

Ubrzo je uslijedio odgovor Rudara, kombinovali su Bismark Apija i Vasko Kalezić, šutirao je Lazar Knežević i poslao loptu visoko preko gola.

Treći put se odlični golman Rudara Vukčević istakao u 28. minutu uspijevši da neutrališe i udarac iskusnog Ermina Seratlića. Međutim, u 45. minutu čuvar mreže Pljevljaka je bio nemoćan, Škrijelj je slalomom prošao kroz odbranu gostiju i onda inteligentno proigrao Marka Ćetkovića koji sa 11 metara rutinski pogađa nebranjeni dio mreže za prednost domaćina.

Na startu drugog poluvremena Rudar je mogao do izjednačenja, ali Vasko Kalezić nije uspio da kazni pospanu odbranu Barana – Stefan Popović zaustavio je udarac ofanzivnog veziste.

U 55. minutu bilo je 2:0 na Topolici! Dosta posla po desnoj strani odradio je iskusni bek Siniša Stevanović, a Škrijelj uputio reznantu loptu koju je u gol sproveo Mba.

Uspio je Rudar da oživi utakmicu u 72. minutu – Andrej Pupović je dobro izveo korner, a Francuz Mba pogodio sopstvenu mrežu. Ipak, Barani su do kraja sačuvali prednost bez većih problema i, stiče se utisak, zasluženo slavili.

Bez obzira na teške uslove za igru, odnosno blatnjav teren, solidna predstava u Baru nakon kojeg raste samopouzdanje Mornara u borbi za Evropu.