Slovenija poslije 23 godine na Evropskom prvenstvu, Makedonci odoljeli Engleskoj

Fudbalska reprezentacija Slovenije izborila je večeras Evropsko prvenstvo poslije 23 godine. Na stadionu Stožice savladan je Kazahstan rezultatom 2:1.

Slovenci su do prednosti došli u 41. minutu kada je iz penala pogodio Benjamin Šeško. Neizvjesnost je vraćena samo tri minuta poslije početka drugog poluvremena. Orazov je pogodio na asistenciju Samorodova i vratio nadu Kazahstanu kojem je večeras trebao trijumf za prolaz na EURO.

Erupcija na Stožicama dogodila se u 86. minutu kada je lijepim golom Benjamin Verbič trasirao put Slovenije ka Evropskom prvenstvu 2024. godine.

Sa druge strane, u Skoplju, Sjeverna Makedonija ugostila je supermoćnu Englesku i uspjela da im odoli – 1:1.

Makedonci su poveli u 41. minutu, a strijelac je bio fudbaler Trabzona Enis Bardhi. Engleze je poraza u 59. minutu (samo par sekundi nakon što je ušao na teren) spasio Hari Kejn. Engleski napadač je udarcem glavom pogodio Atanasova od kojeg se lopta odbila u mrežu Sjeverne Makedonije.