SMS spasio Lacio

Sergej Milinković-Savić spasilac Lacija (foto: Fabrizio Corradetti/EXPA/Pixsell)

Iznenađenje na premijeri 34. kola Serije A – Leće je na Olimpiku remizirao sa Lacijom 2:2. Međutim, iako su uzeli bod velikom favoritu, južnaci imaju za čim da žale jer su bili na korak od prve pobjede u Rimu nakon 12 godina.

Katastorfalno je duel u prestonici Italije počeo za goste. Garbijel Strefeca je u 23. minutu promašio jedanesterac, što je 11 minuta kasnije kaznio Ćiro Imobile.

Međutim, Remi Udan je golovima u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i šestom minutu nastavka, donio preokret.

Interesantno, bili su ovo prvi golovi Francuskog napadača nakon godinu i tri mjeseca.

Činilo se da će nakon što je u prvom dijelu sezone na stadionu “Via del mare” savladao Lacio 2:1, Leće slaviti istim rezultatom i na Olimpiku.

Ipak, nije tako mislio Sergej Milinković-Savić. SMS je u četvrtom od šest minuta sudijske nadoknade iskoristio lošu intervenciju štopera i golmana gostiju i udarcem glavom donio bod domaćima.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je cijeli meč presjedio na klupi.