AZIJSKI KUP

Son lansirao Korejce, završena bajka Tadžikistana

Son je u finišu izluđivao Australijance, FOTO: X

Dvostruki šampion Azije plasirao se u polufinale turnira reprezentacija koje dolaze sa najvećeg kontinenta planete – Južna Koreja je preokretom, nakon produžetaka pobijedila prvaka iz 2015. godine, selekciju Australije, rezultatom 2:1.

Kenguri su stigli do prednosti u finišu prvog poluvremena pogotkom Krejga Gudvina u 42. minutu. U drugom poluvremenu uraganski je napadao tim koji predvodi Jirgen Klinsman, ali se Australija fenomenalno branila sve do 94. minuta kada je Luis Miler, nespretno i bespotrebno skrivio jedanaesterac koji je u gol pretvorio napadač Vulverhemptona – Hvang Hi-Čang.

Nastavili su Korejci da napadaju i u produžecima, pa je u 104. minutu najbolji fudbaler te selekcije, ofanzivac Totenhema Son Heung-Min postigao vrhunski pogodak iz slobodnog udarca.

Za Australiju nije bilo spasa, pogotovo kada je u finišu prvog produžetka Ejden O’Nil dobio crveni karton.

Bajka reprezentacije Tadžikistana se završila u četvrtfinalu Azijskog kupa. Poraženi su Tadžikistanci od Jordana 1:0, a trenutak odluke bio je 66. minut kada je štoper Vadat Hanonov nespretno pogodio sopstvenu mrežu.

Južna Koreja i Jordan igraće u polufinalu.